Uluslararası Türkmen – Türk Üniversitesi Öğretim Elemanı Duyurusu  


Uluslararası Türkmen – Türk Üniversitesi Öğretim Elemanı Duyurusu            Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkmenistan Hükûmeti Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği 2547 Sayılı Kanunun 39. Maddesi kapsamında Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde yer alan Uluslararası Türkmen - Türk Üniversitesi’ne aşağıdaki alanlarda öğretim üyesi görevlendirilecektir.

            2014-2015 eğitim öğretim yılında aşağıda adı geçen alanlarda Aşkabat’ta bulunan Uluslararası Türkmen- Türk Üniversitesi’nde görev alabilecek öğretim üyelerinin özgeçmişlerini ve telefon numaralarını sabrikizilkaya@gmail.com adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

a)      Başvuru Koşulları ve Görevlendirme:

1.      Doktora derecesinde ve üstünde akademik unvana sahip olmak,

2.      En az üç yıllık akademik tecrübesi olmak.

3.      Söz konusu üniversitede akademik dönemin başlaması sebebiyle başvurusu kabul edilen öğretim görevlilerinin görevlendirmeleri en kısa sürede yapılacaktır. Başvuracak öğretim görevlilerinin bu durumu dikkate almaları gerekmektedir.

 

b)     İmkânlar:

1.      Görevlendirilecek öğretim üyelerinden 1-4 kadro derecesinde olan öğretim üyeleri için aylık 2850 Amerikan Doları; 5 ve altındaki kadro derecesinde olan öğretim üyeleri için aylık 2400 Amerikan Doları ücret ödenecektir.

2.      2547 Sayılı Kanunun 39. Maddesi kapsamında görevlendirilen öğretim üyelerinin görev süreleri boyunca Türkiye’de aslî kadrolarının bulunduğu kurumlarındaki aylıkları devam edecektir.

3.      Görevlendirilen öğretim üyelerinin görev süreleri boyunca Türkiye – Türkmenistan arasındaki gidiş-dönüş uçak bileti masrafları TİKA tarafından karşılanacaktır.

 

c)      İhtiyaç Duyulan Alanlar ve Öğretim Üyesi Sayıları:

Endüstri Mühendisliği     :           2 Öğretim Üyesi

İngiliz Dili ve Edebiyatı   :           3 Öğretim Üyesi

Bilgisayar Mühendisliği   :           1 Öğretim Üyesi

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.