Medya Okur Yazarlığı Tanıtımı Kursu (Uzaktan Hizmetiçi Eğitim)  


Medya Okur Yazarlığı Tanıtımı Kursu (Uzaktan Hizmetiçi Eğitim)Medya Okuryazarlığı dersinin okullarımızda etkili ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) işbirliğinde “Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtımı Kursu Programı” hazırlanmış ve öğretmenlerimize 01-12/09/2014 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur.

Hizmetiçi eğitim programına giriş için MEBBİS http://mebbis.meb.gov.tr adresinde yer alan e-akademi bağlantısından ya da http://mebbis.meb.gov.tr/eakademilogin.aspx adresinden doğrudan MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak dersler izlenebilecektir.

 

-  Öğrenciler tarafından Haziran 2014’ te yapılan ders seçimlerine göre 2014- 2015 eğitim öğretim yılında Medya Okuryazarlığı dersini okutabilecek öğretmenler bu eğitime resen alınmışlardır.

-  Öğretmenlerimiz, “Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülünü” kullanlarak bu eğitimlere alınıp alınmadıklarını kontrol edebilirler.

-  Eğitim içeriği 10 bölümden oluşmakta olup her bölümde konuyla ilgili ardışık, sesli slaytlar ve her bölümün başında yer alan bir video bulunmaktadır ve eğitimlerin sıralı olarak bitirilmesi gerekmektedir.

-  Katılımcılar, eğitimlerini tamamlamaları ve 10. sırada yer alan değerlendirme sınavından başarılı olmaları halinde sertifika almaya hak kazanacaklardır.

 Öğretmenlerimiz “Medya Okuryazarlığı tanıtımı Kursunu Uzaktan Hizmetiçi Eğitim yoluyla 01-12/09/2014 tarihleri arasında alabilecekleridir.

 

 

Medya Okur Yazarlığı Kursuna Giriş İçin Tıklayınız...

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.